Író-olvasó találkozó Fiala Borcsával

2023.12.18
Hihetetlen, de az idei tanévben már a harmadik író-olvasó találkozó volt a Szűcsben. Fazekas-Nagy Ildikó és Vig Balázs ifjúsági írók után december 13-án, Luca napján Fiala Borcsa járt a 4.B osztálynál és tartott érdekes és humoros irodalom órát. A találkozó az olvasóvá nevelési programunk eseménye volt, amiről Forrai Zoltánné szervező számolt be.

Író-olvasó találkozó Fiala Borcsával

Ebben a tanévben már a harmadik író-olvasó találkozóra került sor iskolánkban.

December 13-án délután ellátogatott a 4. b osztályba Fiala Borcsa írónő.

A negyedikesek nagy izgalommal várták a találkozást. Már nem volt ismeretlen a helyzet, hogy ma élő íróval beszélgetnek, mert a tavalyi évben is vendégünk volt egy író, Nyulász Péter.

Idén Fiala Borcsa: Balatoni nyomozás című regényét olvassuk közösen, és már szinte egyértelmű volt, hogy akkor szeretnénk Fiala Borcsát is megismerni.

Az írónővel egy jó humorú beszélgetés zajlott, ahol mesélt a regény születésének történetéről, a karakterekről és arról is, hogyan lett író. S arra biztatta a negyedikeseket, hogy próbálkozzanak bátran ők is az írás művészetével. Végül a gyerekek nagy örömére dedikálta is a tanulók könyveit.

Budai Blanka, Forrai Zoltánné