Tanévkezdés, 2023/2024

2023.08.16
Bő két hét és kezdődik az új tanév.
A tanévkezdéssel kapcsolatos fontosabb információkat alább ismertetjük. A tanév rendje rendelet megjelent, a korábban meghirdetett időpontokban nincs szükség változtatásra.

Tisztelt Szülők!

Szeptember 1-én, pénteken kezdjük a tanévet.

Ennek megfelelően a tanévnyitó ünnepség szeptember 1-én (pénteken) 8:00 órakor lesz.
A tanulók 7:30-tól az osztálytermükben gyülekezzenek, az ünnepély helyszínére az osztályfőnökökkel fognak lemenni. Az első osztályosokat a szüleik a földszinti tantermekbe kísérhetik.

Már az első naptól kezdve 7:00 órától biztosítjuk a reggeli ügyeletet az aulában.

A gyerekeknek ünneplőruhában – fehér ing vagy blúz és sötét nadrág, illetve alj – kell jönni. A 20-25 perces ünnepség után minden osztály a saját tantermébe vonul a tanítók irányításával. Az első évfolyamos gyerekek szülei ekkor már nem mehetnek vissza a tanterembe.

Az első napon ismerkedés és osztályfőnöki órák lesznek 11:40-ig. Osztályfőnöki órák után ebédelnek a gyerekek, majd haza vihetik őket.

Az alsó tagozatos gyerekekért az alábbi időpontokban jöhetnek a szülők:

1. évfolyam: 12:30
2. évfolyam: 12:30
3. évfolyam: 13:00
4. évfolyam: 13:00

Az elsős tanulókat 12:30 órára a tanítók a bejárathoz kísérik, a szülőknek már nem kell a tanterembe menni a gyerekekért.

A felsősöket 12.00 óra (ebéd) után hazaengedjük. Az iskolában maradó alsósoknak illetve az 5. évfolyamosoknak szükség esetén délután napközit biztosítunk.

Szeptember 4-től már normál munkarend szerint tartjuk a foglalkozásokat.
Délelőtt tanítási órák, délután napközis órák és felügyelet lesz. A szeptember 04-től 08-ig tartó héten az első osztályos tanulókat a délelőtti órák és az ebédeltetés után, aki azt írásban jelzi az osztályfőnököknek, még hazavihetik a szülők. Természetesen az itt maradó elsősöknek is lesz napközis felügyelete.

A napközi 16:00 óráig tart, de legkésőbb 18:00 óráig az iskolában összevont felügyeletet tartunk azoknak a tanulóknak, akiket 16 órakor nem tudnak elvinni. Kérjük Önöket, hogy a 16 óra utáni összevont ügyeletet csak nagyon indokolt esetben vegyék igénybe!

A tankönyveket az első tanítási napon megkapják és hazavihetik a gyerekek.

Tájékoztatom a kedves szülőket, hogy a második héten szülői értekezletek lesznek, melyeket jelenléti formában, az iskola épületében, hagyományos módon fogunk megtartani az alábbiak szerint:

2023. szeptember 4. (hétfő) 1. és 5. évfolyam
2023. szeptember 5. (kedd) 2. és 6. évfolyam
2023. szeptember 6. (szerda) 3. és 7. évfolyam
2023. szeptember 7. (csütörtök) 4. és 8. évfolyam

A szülői értekezletek 17:00 órakor kezdődnek az iskolában, jelenléti formában.

A szülői közösségek vezetőivel (SZMK tagok) 2023. szeptember 13. (szerda) 17:00-ra tervezek megbeszélést. Fontos, hogy az első szülői értekezleten osztály képviselőket válasszanak.

Tisztelettel kérjük a kisiskolás korú gyermekek szüleit, hogy a tanév során csak a kapuig kísérjék a gyerekeket, ne menjenek föl a tanterembe. Ez alól a szabály alól csak az elsősök kivételek szeptember 04-08. közötti héten. Azt követően már az elsősöket is csak a főbejáratig kísérhetik.

A büfében vásárolni szándékozók nyolc óráig csak a büfé külső bejárata felől vásárolhatnak.

Budapest, 2023. augusztus 30.

Lévai András, igazgató