Programok

Az éves munkaterv naptára innen letölthető.
2017. SZEPTEMBER
1. (péntek) Tanévnyitó ünnepély - Első tanítási nap 1-3. óra of.
4. (hétfő) Szülői értekezlet (1. és 5. évfolyam) 17.00 órától
5. (kedd) Szülői értekezlet (2. és 6. évfolyam) 17.00 órától
6. (szerda) Szülői értekezlet (3. és 7. évfolyam) 17.00 órától
6. (szerda) Síoktatás 2. évfolyam - kezdés heti rendszerességgel október 5-ig
7. (csütörtök) Szülői értekezlet (4. és 8. évfolyam) 17.00 órától
18. (hétfő) Megbeszélés a szülői közösség képviselőivel meghívó szerint
23. (szombat) Futófesztivál - Családi Nap 9.00 - 16.00
25. (hétfő) Könyvtári órák a Népmese és a Zene Világnapja alkalmából. Ezen a héten rendhagyó magyarórák lesznek a 5-6. évfolyamon.
28. (csütörtök) Óvónők látogatása az első osztályokban Külön program szerint
30. (szombat) Magyar Népmese Napja Benedek Elek születésnapja
OKTÓBER
1. (vasárnap) Zene Világnapja
2. (hétfő) Állatok világnapja Öko-csoport
5. (csütörtök) Megemlékezés az Aradi vértenúkról 1. óra, rádión keresztül (5. évf.)
5. (csütörtök) Síoktatás 2. évfolyam - vége
6. (péntek) Múzeumi nap Külön program szerint
6. (péntek) Aradi vértanúk emléknapja
10. (kedd) Tanulmányi kirándulás a Felvidéken 7. évfolyam, Határtalanul pályázat
11. (szerda) Tanítás nélküli munkanap Pályaorientáció
16. (hétfő) Hulladékgyűjtési hét kezdete Papír, PET-palack, fémdoboz
16. (hétfő) Fogadó órák A pedagógusok fogadó órái a letölthetők.
17. (kedd) Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny Iskolai forduló
18. (szerda) Fogadó órák A pedagógusok fogadó órái a letölthetők.
19. (csütörtök) Fogadó órák
20. (péntek) Iskolai ünnepély az 1956-os forradalom eml.
8. évfolyam
23. (hétfő) Nemzeti ünnep az 56-os forradalom emlékére.
24. (kedd) Szülői értekezlet továbbtanulás (8. évf.)
Középiskolák bemutatkozása
26. (csütörtök) Szülői értekezlet sítáborosok szüleinek
17.00 órától
26. (csütörtök) Halloween Party 4-8. évfolyam, 14.00-16.00
27. (péntek) Utolsó tanítási nap a szünet előtt
30. (hétfő Őszi szünet Igény szerint napközis ügyelet
31. (kedd) Őszi szünet Igény szerint napközis ügyelet
NOVEMBER
1. (szerda) Mindenszentek - Őszi szünet
2. (csütörtök) Halottak napja - Őszi szünet Igény szerint napközis ügyelet
3. (péntek) Őszi szünet Igény szerint napközis ügyelet
6. (hétfő) Első tanítási nap a szünet után
8. (szerda) Nyílt nap szülőknek (5. és 8. évf.) Felső tagozat, órarend szerint
9. (csütörtök) Nyílt nap szülőknek (6. és 7. évf.) Felső tagozat, órarend szerint
10. (péntek) Bolyai anyanyelvi csapatverseny Területi forduló
13. (hétfő) A magyar nyelv napja Könyvtári foglalkozás
13. (hétfő) Nyílt nap az alsó tagozaton A nyílt nap pontos időpontjáról az osztályfőnök külön értesítést küld.
14. (kedd) Nyílt nap az alsó tagozaton
15. (szerda) Nyílt nap az alsó tagozaton
16. (csütörtök) Nyílt nap az alsó tagozaton
17. (péntek) Tanítás nélküli munkanap Pozitív fegyelmezés az iskolában
22. (szerda) Megemlékezés az iskola névadójának születésnapjáról (95.) Iskolarádión keresztül, 7. évfolyam
22. (szerda) Ovis nyílt nap 1. Külön program szerint.
23. (csütörtök) Ovis nyílt nap 2. Külön program szerint.
24. (péntek) Intézményi tanfelügyelet OH-szervezésben
28. (kedd) Úszásoktatás kezdete - 3. évfolyam 2018. február 14-ig
28. (kedd) Kazinczy Szép Magyar Beszéd Verseny Iskolai forduló
DECEMBER
5. (kedd) Kézműves délután ovisoknak Külön program szerint
8. (péntek) Jelentkezés a középiskolai felvételire
8. (péntek) 1. csapattalálkozó (témahét)
11. (hétfő) Fogadó órák A pedagógusok fogadó órái a dokumentumok menü alatt letölthetők.
12. (kedd) Iskolai angol verseny 5-8. évfolyam Délután
13. (szerda) Fogadó órák A pedagógusok fogadó órái a dokumentumok menü alatt letölthetők.
14. (csütörtök) Fogadó órák
15. (péntek) Zsibvásár (Délutáni program)
21. (csütörtök) Hagyományos karácsonyi műsor 17.00 Kertvárosi Szt. István templom
22. (péntek) Tanítás nélküli munkanap Nevelési értekezlet, napközis ügyelet
23. (szombat) Téli szünet (december 23 és január 2.) Ügyelet szükség szerint az iskolában.
2018. JANUÁR
2. (kedd) Téli szünet Ügyelet szükség szerint az iskolában.
3. (szerda) Első tanítási nap a szünet után "A" heti órarend!!!
8. (hétfő) Kerületi sor- és váltóverseny 4. évf. A délutáni sportfoglalkozások a verseny ideje alatt részben elmaradnak.
9. (kedd) Kerületi sor- és váltóverseny 3. évf.
10. (szerda) Kerületi sor- és váltóverseny 2. évf.
11. (csütörtök) Kerületi sor- és váltóverseny 1. évf.
12. (péntek) 2. csapattalálkozó Témahét részeként
19. (péntek) Sakk-verseny Iskolai forduló
20. (szombat) Központi írásbeli felvételi (8. oszt.) Választott középiskolában
21. (vasárnap) Sítábor (01.21 - 01. 27) Olaszország, Ravascletto
23. (kedd) Osztályozó vizsgák Magán- és mentesített tanulók
24. (szerda) Osztályozó vizsgák Magán- és mentesített tanulók
FEBRUÁR
2. (péntek) Félévi értesítők kiadása Osztályfőnökök
6. (kedd) Félévzáró értekezlet (délután) Összevont napközi ügyelet (!)
7. (szerda) Megbeszélés az SZMK vezetőivel Meghívó szerint
8. (csütörtök) Szülői értekezlet (csak 8. évfolyam) 17.00 órától
9. (péntek) Iskolai FARSANG Alsó és felső külön program szerint
12. (hétfő) Szülői értekezlet (1. és 5. évfolyam) 17.00 órától
13. (kedd) Szülői értekezlet (2. és 6. évfolyam) 17.00 órától
14. (szerda) Szülői értekezlet (3. és 7. évfolyam) 17.00 órától
14. (szerda) Úszásoktatás vége 3. évfolyam
15. (csütörtök) Szülői értekezlet (csak 4. évfolyam) 17.00 órától
16. (péntek) Zríny Matematika Verseny
19. (hétfő) Továbbtanulási lapok postázása 8. évfolyamét az iskola postázza
21. (szerda) Ovis nyílt nap Külön program szerint.
23. (péntek) Megemlékezés a kommunizmus áldozatairól of. órán (felső tagozat) Osztályfőnökök
24. (szombat) A kommunizmus áldozatainak emléknapja.
MÁRCIUS
1. (csütörtök) Az iskola bemutatása a nagycsoportos óvodásoknak. Csak óvodásoknak.
5. (hétfő) Pénzügyi tudatosság és gazdálkodás hete Központi program szerint
6. (kedd) Vers- és prózamondó verseny
Iskolai forduló
7. (szerda) Egyházak tájékoztatója a hitoktatásról. Szülői értekezlet 17.00-tól
10. (szombat) Tanítás nélküli munkanap Nevelési értekezlet
14. (szerda)

Iskolai ünnepély (Nemzeti Ünnep)

Kerületi rendezvény - 7. évfolyam

Ünneplő ruha és kokárda
15. (csütörtök) Nemzeti Ünnepünk
19. (hétfő) Fogadó óra A pedagógusok fogadó órái a dokumentumok menü alatt letölthetők.
20. (kedd) Testületi értekezlet 16:00 órától
21. (szerda)

Fogadó óra
Továbbtanulási lapok módosítása

A pedagógusok fogadó órái a dokumentumok menü alatt letölthetők.
8. osztályok osztályfőnökei
22. (csütörtök) Fogadó óra
Továbbtanulási lapok módosítása
Víz Világnapja
A pedagógusok fogadó órái a dokumentumok menü alatt letölthetők.
8. osztályok osztályfőnökei
23. (péntek) Módosított továbbtanulási lapok postázása
3. csapattalálkozó - Témahét
28. (szerda) Drogprefenciós fórum szülőknek Kerületi rendezvény
29. (csütörtök) Tavaszi szünet 1. nap A szünet ideje alatt ügyelet, igénytől függően az Angol Tagozatos Iskolában.
30. (péntek) Nagypéntek Ünnepnap
ÁPRILIS
1. (vasárnap) Húsvét

2. (hétfő) Húsvét
3. (kedd) Tavaszi szünet 2. nap A szünet ideje alatt ügyelet, igénytől függően az Angol Tagozatos Iskolában.
4. (szerda) A szünet utáni első tanítási nap "B" heti órarend szerint
6. (péntek) Megemlékezés a Holokauszt áldozatairól osztályfőnöki órán
Felsős humán munkaközösség segítségével
9. (hétfő) Digitális témahét (04.09-13.) Központi rendezvény, regisztráció
11. (szerda)

Versmaraton a Költészet Napja tiszteletére

Versfelolvasás - Újpest-Központ aluljáró

Iskolai rendezvény - Könyvtár

Könyves Kálmán Gimnázium szervezésében

12. (csütörtök) Elsősök beiratása 1. nap 8.00 - 19.00
13. (péntek) Elsősök beiratása 2. nap 8.00 - 19.00
13. (péntek) Bűnmegelőzési program 3.b és 7.b - rendőrség segítségével
14. (szombat) Tavaszi Sportparti Kerületi rendezvény a Tábor utcában.
17. (szerda) Angol nyelv - háziverseny 4. évfolyam Iskolai forduló 4. évfolyam
21. (szombat) Tanítás nélküli munkanap
Nevelési értekezlet (ügyelet igény szerint az iskolában)
23. (hétfő) Környezeti nevelési témahét - Föld Napja Központi program
23. (hétfő) Hulladékgyűjtési hét kezdő napja papír, PET-palack, fémdoboz, elektromos hulladék
24. (kedd) Iskolai Ki mit tud? Délutáni rendezvény
25. (szerda) TÉMANAP 1. Projekt rendezvény - PET-palack
26. (csütörtök) TÉMANAP 2. Projekt rendezvény - PET-palack
27. (péntek) TÉMANAP 3. Külső helyszín - Mogyoró-hegy, vetélkedő
30. (hétfő) Pihenőnap Központi rendlet szerint
MÁJUS
5. (szombat) Újpesti Futó- és Kerékpáros Fesztivál
7. (hétfő) Szülői értekezlet (4. és 8. évfolyam) 17.00 órától
8. (kedd) Szülői értekezlet (3. és 7. évfolyam) 17.00 órától
9. (szerda) Szülői értekezlet (2. és 6. évfolyam) 17.00 órától
10. (csütörtök)

Szülői értekezlet (1. és 5. évfolyam)

17.00 órától

Madarak és Fák Napja

11. (péntek) BOKRÉTA - műsor 17.00 órától a Honvéd Művelődési Központban (Stefánia út)
11. (péntek) Bűnmegelőzési program 3.b és 7.b - rendőrség segítségével
16. (szerda) Idegen nyelvi mérés, 6. és 8. évfolyam
16. (szerda) Pedagógiai konferencia Óbudán Észak-Budapesti Tankerületi Központ
21. (hétfő) PÜNKÖSD
23. (szerda) Kompetenciamérés, 6. és 8. évfolyam
25. (péntek) Alsós tagozati gyűlés Tornaterem
30. (szerda) Tanítás nélküli munkanap Kihívás Napja - Szűcs Nap
JÚNIUS
2. (szombat) CSALÁDI NAP
4. (hétfő) Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napjáról.
5. (kedd) Erdei iskola felső tagozat Verőce - Csattogó-völgy
6. (szerda) Erdei iskola felső tagozat
7. (csütörtök) Erdei iskola felső tagozat
8. (péntek) Erdei iskola felső tagozat
5-8. (péntek) Alsós osztálykirándulások Évfolyamonként más-más napon.
11. (hétfő) Osztályozóvizsgák Szülőkkel, szaktanárokkal egyeztetve
12. (kedd) Osztályozóvizsgák Szülőkkel, szaktanárokkal egyeztetve
15. (péntek) BALLAGÁS (délután 17.00 órától)
20. (szerda) Tanévzáró ünnepély 17.00 órától
18. (hétfő) és 29. (péntek) között Napközi ügyelet június 18-tól június 29-ig a tavalyi évhez hasonlóan az iskolánkban lesz napközi ügyelet azoknak a tanulóknak, akiknek azt kérik.
Az ügyelet tervezet napi ideje 7.00 órától 17.00 óráig.
Július 2-től már a kerületi szervezésű napközis táborban lehet az ügyeletet igénybe venni. A nyári táborról bővebb információkat a Bródy Gimnázium erre a célra üzemeltett honlapjáról tudhatnak meg.

d

Tanítási szünetek:
Őszi szünet:
2017. október 28 - november 5.
Tanítás: november 6.

Téli szünet:
2017. december 23 - 2018. január 2.
Tanítás: január 3.

Tavaszi szünet:
2018. március 29.
2018. április 3.
Tanítás: április 4.

Tanítás nélküli munkanap:

2017.
október 11.
november 17.
december 22.

2018.
március 10.
április 21.
május 30.

A szokásostól eltérő pihenő napok:
március 16. (péntek)

Munkanapok szombaton:
március 10. 
(tanítás nélküli mn.)

A szokásostól eltérő pihenő napok:
április 30. (hétfő)

Munkanapok szombaton:
április 21. 
(tanítás nélküli mn.)